PROJEKTAS “MIKLŪS PIRŠTUKAI – SKAMBŪS GARSIUKAI”

PROJEKTAS “MIKLŪS PIRŠTUKAI – SKAMBŪS GARSIUKAI”

2014 metų lapkričio mėnesį lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ startavo projektas „Miklūs pirštukai – skambūs garsiukai“, kuris tęsis iki 2015 metų rudens.

Filosofas Imanuelis Kantas rašė: „Ranka – tai išoriniai smegenys“. Aktyvių taškų, turinčių ryšių su smegenimis, dirginimas, padeda suaktyvinti smegenų veiklą, dėmesį, valią, atmintį. Galvos smegenų centrai, reguliuojantys kalbą, ir centrai, reguliuojantys rankų pirštų judesius, yra visai šalia ir daro įtaką vieni kitų veiklai.

Pradžioje išsivysto rankų pirštų judesiai, po to – skiemenų artikuliacija, o tolesnis kalbos vystymasis priklauso nuo smulkiosios (pirštų) motorikos išsivystymo.

Kad vaiko kalba greičiau lavėtų, būtina reguliariai mankštinti pirštukus. Rankučių žaidimai – ne tik puikus būdas skatinti kalbėti, bet ir smagi pramoga.

Visose grupėse lankėsi du Pirščiukai Nykščiukai, kurie vaikus supažindino su pirštelių pavadinimais, žaidė įvairius stambiosios motorikos žaidimus apie rudenį ir žiemą, pirštukų žaidimus, lavinančius smulkiąją ir kalbinę motoriką.

Daugelis vaikučių su auklėtojomis grupėse, su tėveliais namuose aplikavo ir piešė užmaunamus popierinius pirštukus ir su jais žaidė žaidimus.

Įstaigos salėje, vaikučių laukia muzikinė dėžutė, kurioje slepiasi begalė paslapčių. Klausydami klasikinės populiarios muzikos, linksmai žaisdami, mažieji piršteliais imituoja įvairių personažų veiksmus.

Projektą vykdo:

Logopedė Romualda Klimavičienė

Auklėtoja Danė Zakšauskienė

Auklėtoja Gitana Juodienė

Meninio ugdymo pedagogė Jolanta Tijušienė


Projekto nuotraukas rasite čia

Komentarai įrašui PROJEKTAS “MIKLŪS PIRŠTUKAI – SKAMBŪS GARSIUKAI” yra išjungti

-

-

.