Lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytiniai paminėjo Pasaulinę gyvūnų globos dieną

Lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytiniai paminėjo Pasaulinę gyvūnų globos dieną

Lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogai ir  ugdytiniai  paminėjo Pasaulinę gyvūnų globos dieną, kuri švenčiama daugelyje šalių. Vykdėme projektą  „Gyvūnai šalia mūsų“. Dvi savaites kalbėjome apie savo augintinius, naminius bei laukinius gyvūnus, jų elgesio, mitybos įpročius. Organizavome  ugdytinių dailės darbelių  „Mano augintinis“, „Gyvūnai šalia mūsų“, fotografijų ir knygelių apie gyvūnus parodas.

Spalio 11 – ąją dieną vaikai į grupes skubėjo kartu su savo augintiniais. Vieni juos nešė narveliuose, kiti – švelniai apglėbę rankytėmis spaudė prie širdelės. Salėje vyko augintinių parodėlė. Vaikai džiaugėsi savo gyvūnėliais, pasakojo  apie juos draugams. Daugiausia vaikų dėmesio sulaukė šuniukai, visi juos norėjo paglostyti. 

Lengva mylėti išpuoselėtą  savo augintinį, bet ar visada pastebime šalia esančius  beglobius gyvūnus,  ar tinkamai su jais elgiamės? Šį klausimą   pateikėme vaikams, to paklausėme ir pedagogų. Siekdami vaikų širdelėse, įžiebti atjautos ir meilės kibirkštėlę gyvūnams, vykdėme akciją  „Padėkime tiems , kurie negali savimi pasirūpinti“, kvietėme aukoti sausą maistą beglobiams gyvūnams. Akcijos dalyviai surinko 52 kg. 700 gr. įvairaus maisto Kauno regioninių gyvūnų globos namų gyvūnams.

Projektą baigėme inscenizuota pasaka „Mandagumo mokykla“ pagal J. Avyžiaus „Šuns mokykla“.  Tai nuotaikinga istorija apie tai, kaip šuo mokė naminius gyvulius mandagaus elgesio su šeimininku.

Tikimės, kad šis projektas padėjo vaikams susidraugauti su gyvūnais, paskatino juos globoti, saugoti ir mylėti.

Dėkojame visiems projekto dalyviams : „Varpelių“, „Linelių“, „Aguonėlių“, „Jurginėlių“, „Ramunėlių“, „Saulėgrąžų“,“Tulpyčių“ grupių ugdytiniams ir jų tėveliams už taip gausiai aukotą maistą beglobiams gyvūnams.

    

           Pedagogės Danutė Bernatavičienė ir Danutė Unikienė

2012.10.11 1                

Komentarai įrašui Lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytiniai paminėjo Pasaulinę gyvūnų globos dieną yra išjungti

-

-

.