EI, MAŽIUKAI, DUOKIM GARO! (2016)

EI, MAŽIUKAI, DUOKIM GARO! (2016)

KĖDAINIŲ RAJONO IKIMOKYKLINUKAI „DAVĖ GARO“

Trečius metus Kėdainių lopšelis-darželis „Žilvitis“, pirmiems saulės spinduliams pažadinus gamtą, sukviečia ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikus į tradicija tapusią folklorinių ansamblių šventę „Ei, mažiukai, duokim garo 2016“.

Tikslas – sudominti jaunąją kartą savo krašto tradicine kultūra, bandyti patiems skleisti liaudies kūrybą, priminti vieni kitiems tautosakos ir liaudies papročių elementus, pabūti kartu ir gerai praleisti laiką.

Šiais metais renginys buvo skirtas šokio dienai paminėti. Apsirėdę tautiniais rūbais, lydimi šauniausių meninio ugdymo mokytojų, auklėtojų mažieji atvyko iš kaimynystėje ir miesto pakraštyje įsikūrusių įstaigų – lopšelių-darželių „Vyturėlis“, „Varpelis“, „Aviliukas“, „Pasaka“, mokyklų-darželių „Vaikystė“, „Puriena“, „Obelėlė“. Renginio vedėjos dvi Daratos, net išsigando „Kur reikės visiems susėsti?“ Bet ne sėdėti susirinkome… Liaudiškos polkos ritmu, su nuotaika ir šypsena, kas už rankų susikibę, kas už parankių vienas kitam įsikabinę prisistatė kiekvieno darželio ansambliai. Kuomet vieni kitus pažinome, Daratos pakvietė mokytis liaudiškų žaidimų, ratelių, šokių. Gražu akiai, miela širdžiai buvo, kaip daugiau nei pusšimtis mažųjų, jų mokytojų vienu ritmu šoko baigiamąjį liaudies žaidimą „Oira“. Už tai dvi Daratos prikepė tuziną mielinių blynų, vaišino visus gardžia kmynų arbata. Susirinkusiųjų dėmesį pritraukė lopšelio-darželio „Žilvitis“ teatro studijos (vad. G. Krivickaja, J. Tijušienė) vaidinimas pagal A. Kairaitienės eiliuotą pasaką „Kas kam svarbiau?“ Mažieji aktoriai sėkmingai atstovavo Kėdainių r. Lietuvos lėlių teatrų „Molinukas“ antrame ture Rokiškyje.

Vaikai, jų vadovai dar ilgai nesiskirstė: džiaugėsi įvykusia švente, vaišinosi, žadėjo būtinai susitikti kitą pavasarį ir „taip duoti garo, kad net miestas skambės…“

Renginio nuotraukas rasite čia

Komentarai įrašui EI, MAŽIUKAI, DUOKIM GARO! (2016) yra išjungti

-

-

.