„Aš saugus , kai žinau…“

„Aš saugus , kai žinau…“

Lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo „Ramunėlių“ ir „Saulėgrąžų“ grupių ugdytiniai vyko į Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą ir dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Saugus vaikas“. Mokykloje buvo plėtojamos vaiko, kaip pėsčiojo eismo dalyvio, saugaus elgesio buityje kompetencijos. Tam buvo naudojama vaizdo – garso – kompiuterinė technika. Vaikai įgijo ir įtvirtino žinias apie saugų elgesį gatvėje, buityje. Nors „Ragana Avarija“ bandė pergudrauti vaikus teigdama, jog per gatvę reikia eiti degant raudonai šviesoforo šviesai, vaikai jos neklausė ir teisingai įvardino, ką mums „sako“  šviesoforo švieselės.Ugdytiniai susidomėję žiūrėjo  A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos Vaizdo studijos sukurtą filmą saugaus elgesio gatvėje tema. Ši išvyka, tai projekto „Kai vaikai sveiki, laimingi visi“ renginys. Tai  dar vienas žingsnelis, ugdant gebėjimą saugiai elgtis buityje, žaidžiant ar judant namie, vaikų grupėje, lauke, kelyje.

Vaikams išvyka labai patiko, jie noriai dalinosi įspūdžiais su tėveliais, pasakojo jiems ką naujo sužinojo. Kartu su vaikais nusprendėme tęsti saugaus vaiko temą.

Vaikų turimos žinios ir patirtis padeda išvengti nelaimingų atsitikimų, o kai vaikai sveiki , laimingi visi.

Grupėje vyko pokalbiai apie saugų elgesį namuose, kelionėje, su gyvūnais, ant ledo ir kt. Vaikai susidraugavo su „atšvaitėliu“, susidomėję klausėsi jo „pamokėlės“, sužinojo kodėl tamsiuoju laiku reikia atšvaito, kaip jį pritvirtinti. Ugdytinių tėveliams paruošėm informaciją apie nelaimes kelyje, esant blogam matomumui, tamsiuoju paros metu ir kaip jų išvengti. Skatinome pasirūpinti, kad vaikai turėtų atšvaitus, nepamirštų jų ir suaugusieji. Įgytas žinias vaikai įtvirtino viktorinos „Kartu su atšvaitėliu“ metu.  Jie atsakinėjo į klausimus, atliko praktines užduotis, minė mįsles. Teisingai atlikę visas užduotis gavo dovanų. Šunelis Amsis kiekvienam įteikė po atšvaitėlį.


 Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Bernatavičienė

2012 saugus_kai_zinau 1 2012 saugus_kai_zinau 2 2012 saugus_kai_zinau 3 2012 saugus_kai_zinau 4 2012 saugus_kai_zinau 5 2012 saugus_kai_zinau 6 2012 saugus_kai_zinau 7 2012 saugus_kai_zinau 8

Komentarai įrašui „Aš saugus , kai žinau…“ yra išjungti

-

-

.